Andrzej P. Florkowski

(ur. 1951)

Historyk sztuki, fotograf

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (dyplom 1976). Profesor ASP w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Prodziekan ds. studiów zaocznych na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Prowadzi Pracownie Fotografii Reklamowej. Członek Związku Artystów Fotografików od 1979 roku. Laureat nagród: nagroda II JM Rektora ASP w Poznaniu (1998), nagroda I stopnia JM Rektora ASP w Poznaniu (2000), nagroda I stopnia JM Rektora ASP w Poznaniu (2002).

Fotografuje od 1960 r. Od początku interesował się dokumentem, z czasem zaczął uprawiać fotografię kreacyjną i portretową. W latach 80. i 90. Działała na polu fotografii reklamowej. Zajmował się również produkcją telewizyjną. Był kuratorem szeregu ekspozycji zbiorowych. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Tematy poruszane przez Florkowskiego to z jednej strony religijne ceremonie i codzienne chwile, z drugiej – przestrzenie bez ludzi i detale przedmiotów, jak np. kadłub statku. Wszystkie cykle, pomimo różnic tematycznych, łączy staranna kompozycja i czystość kadrów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii słownik biograficzny fotografów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.