Ewa Andrzejewska

(ur.1959 r.)
Absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wspólnie z Wojciechem Zawadzkim kieruje programem galerii  Korytarz w Jeleniej Górze. Jest organizatorką Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej i Biennale Fotografii Górskiej. Od kilkunastu lat uczestniczy w ważniejszych wystawach polskiej fotografii w kraju i za granicą m.in. Biennale Fotografii Polskiej, Wokół Dekady – fotografia polska 1990 – 2000, Kontakty (we wszystkich edycjach od 1989 roku), Festiwal polskiej fotografii w Bratysławie, Polska fotografia w XX wieku (wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 60 lecia ZPAF), XX wiek w fotografii polskiej z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi w Japonii.

Ewa Andrzejewska jest autorką wielu indywidualnych wystaw, prezentowanych w latach 1985-2009 w kraju m.in. w galerii Korytarz w Jeleniej Górze, galerii FF w Łodzi, galerii PF w Poznaniu, galerii Pusta w Katowicach, galerii B&B w Bielsku Białej, Galerii BWA w Jeleniej Górze, Małej Galerii ZPAF i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, galerii Foto-Medium-Art. We Wrocławiu, Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, Galerii Camelot w Krakowie oraz w Danii, Gwatemali, Francji i Niemczech.

Interesują ją również aspekty związane z szeroko pojętą ekologią, brała udział w wystawie Ekologia w obiektywie 2006, która była prezentowana w przestrzeniach miejskich Warszawy, Gdyni i Wrocławiu.

Jej fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Fotografii w Odensee (Dania), Galerii Le Parvis (Francja), Muzeum Sztuki

Współczesnej w Hunfeld (Niemcy). 

Ten wpis został opublikowany w kategorii słownik biograficzny fotografów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.