Jerzy Modrak

(ur. 1948 r.)

Pracuje jako fotograf niezależny od dwudziestu lat. W 1981 przeniósł się na stałe do Szwecji. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Łódzkim, studiował film dokumentalny w Nordens Folkhoegskola oraz uczestniczył w warsztatach Martina Parra i Bruce Gildena.

Miał 12 wystaw indywidualnych w Danii, Polsce, Portugalii i Szwecji oraz wziął udział w ok. 30 wystawach grupowych  w Danii, Niemczech, Hollandii, Maroko, Polsce i Szwecji,

m. in. Marzyciele i Świadkowie. Polska Fotografia XX wieku w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach Photomonth 2008 oraz Aarhus Festuge, najwiekszym festiwalu sztuki w Skandynawii w r.1991.

Prace w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Małej Galerii ZPAF/Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Jest laureatem wielu stypendiów i grantów artystycznych m. in. Instytutu Szwedzkiego, Szwedzkiej Rady Artystycznej i Państwowych Muzeów Sztuki.

Mieszka w Warszawie i Sztokholmie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii słownik biograficzny fotografów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.