Katarzyna Majak

(ur. 1972)

Fotograf, krytyk, kurator.

Doktorantka na fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Uzyskała dyplom z fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu w pracowni fotografii intermedialnej pod kierunkiem dr Krzysztofa Baranowskiego oraz klasycznych tematów fotograficznych pod kierunkiem prof. Piotra Wołyńskiego (2003). Fotografii uczyła się również od wnuka Edwarda Westona, Kima, w Carmel, California (2002), oraz asystenta Ansela Adamsa – Johna Sextona w Aspen, Colorado. Ukończyła anglistykę oraz rusycystykę na UAM w Poznaniu.

Stypendystka Anderson Ranch Arts Center w Colorado, USA (2003). Jako artist-in-residence uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „Florida – First Contact” w Atlantic Center for the Arts na Florydzie (2002). Obok fotografii zajmuje się instalacją, video. O fotografii pisze do Kwartalnika Fotografia, Fototapety, współpracowała z Pozytywem. Zajmuje się tłumaczeniem tekstów o fotografii na język angielski. Od 2003 uczy fotografii w Akademii Fotografii, gdzie prowadzi pracownię fotografii i innych mediów oraz zajmuje sie systemem strefowym. Swoje fotografie, video oraz instalacje wystawia w Polsce i za granicą (USA). Była kuratorem – m.in. wystawy młodej polskiej fotografii ‘Globe-all?’ w Tucson, Arizona (2004), gdzie spędziła 3 miesiące jako artist-in-residence, miała indywidualna wystawę oraz wygłosiła wykład o polskiej fotografii w Tuscon PIMA Arts Council. Recenzent portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie (2008). Obecnie wykłada w Akademii Fotografii w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii słownik biograficzny fotografów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.