Krzysztof Wojciechowski

(ur. 1947)

Zajmuje się fotografią, video, kurator, autor tekstów, aktywny uczestnik życia artystycznego.

Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Fotografuje od końca lat 60. Od 1968 r. współpracował z Andrzejem Jórczakiem. Jako członek Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1968) poznał Elżbietę Tejchman, Wiesława Hudona i Zbigniewa Dłubaka. Pierwsza wystawa wraz z Andrzejem Jórczakiem i Pawłem Łuckim „Nasza wystawa psów rasowych” miała miejsce w WTF i toruńskiej galerii „Prezentacje” (1969). Od 1970 r. współpracował z Henrykiem Gajewskim, kuratorem Galerii Remont i działał w środowisku artystycznym skupionym wokół galerii. Współpracował również z białostocką Galerią „Znak” Janusza Szczuckiego. Od 1975 r. członek ZPAF. W latach 80. zrealizował dwa duże cykle „Zabawy dziecięce” i „Przechodzień”(dokumentacja graffiti politycznych). Od początku lat 90. pracował w Małej Galerii ZPAF-CSW. Od lat 90. twórczość rozwijała się w dwóch kierunkach – metaforycznym („Parabolae” „Musica Muta”) i parapublicystycznym („Opowieści lewantyńskie”, „Barwy walki”).

Udział w wystawach:  „Imperfectum i Mur” Galeria Remont w Warszawie (1974), „PL – A” w Fotogalerie w Wiedniu (1996), „Marzyciele i świadkowie. Fotografia polska XX wieku” Muzeum Czartoryskich, Kraków (2008), „Ikony zwycięstwa” (2009), wystawy indywidualne „Czas ujawniony” CSW Warszawa 2010, „Obrazy ujawnione” Galeria Art+on Warszawa (2010).

Ten wpis został opublikowany w kategorii słownik biograficzny fotografów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.