Magda Hueckel

(ur. 1978 r.)

Zajmuje się fotografią, grafiką i scenografią.

W 2004 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku: grafika (specjalizacje: fotografia, scenografia). Uzupełniająco studiowała fotografię w ASP w Bratysławie (2002)

oraz grafikę w szwajcarskiej Schule fuer Gestaltung w St. Gallen (2001).

W 2002 założyła grupę fotograficzną hueckelserafin. W 2005 wstąpiła do Związku Polskich Artystów Fotografików. Obecnie wykłada Fotografię oraz Grafikę w Studium ZPAF. Pracuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie, współpracuje z Teatrem Nowym Krzysztofa Warlikowskiego i Teatrem Ateneum. W 2009 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Galerią Piekary (Poznań), Galerią Wanted Paris (Francja) oraz Agencją Millennium (UK).
Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą;
m.in. podczas festiwalu Voies Off (Francja), Rencontres Photographiques de Montpellier (Francja), Biennale Fotografii w Poznaniu, Daylesford Foto Biennale (Australia), Miesiąc fotografi (Słowacja), Miesiąc Fotografii w Krakowie i innych. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii słownik biograficzny fotografów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.