Witold Krassowski

(ur. 1956)

Fotograf, dokumentalista, z wykształcenia romanista.

Jest absolwentem Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował także w Institut de Linguistique Generale, Universite de Paris III Sorbonne Nouvelle. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1981 roku. Pierwsze zdjęcia publikował w ówczesnej polskiej prasie katolickiej. W 1988 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczął współpracę z magazynem „The Independent”.

Reporter tygodnika „Przegląd Katolicki” i agencji Network Photographers. Współpracownik czasopism „Der Spiegel”, „The Observer”, „The Independent”, „New Yorker”, „National Geographic” i „Gazety Wyborczej”. Juror World Press Photo oraz jego laureat (1992 i 2003). Laureat konkursu Polska Fotografia Prasowa (1994, 1995, 1996, 1997, 2000, 2003). Autor wystaw m.in. „Powidoki z Polski” o transformacji ustrojowej w Polsce w latach 1987-1997.
The Independent Magazine opublikował ponad 30 reportaży Krassowskiego, podobnie jak  wiele innych tytułów prasy światowej, m.in. Stern, Der Spiegel, The New York Times, Time, National Geographic. Krassowski dwukrotnie zdobył nagrodę w konkursie World Press Photo, jest także laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach fotografii polskiej. Był jurorem World Press Photo oraz Mistrzem w programach edukacyjnych WPP. Obecnie pracuje jako wykładowca ASP, jednocześnie cały czas aktywnie realizuje własne projekty fotograficzne. Jego album „Powidoki z Polski” zdobył nagrodę za najlepszą publikację fotografii 2009, w kategorii album.

Ten wpis został opublikowany w kategorii słownik biograficzny fotografów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.